Pokud patříte k většině ostatních turistů a vyrážíte do přímořských destinací především z důvodu, že chcete strávit nerušené dny na prosluněné pláži a nachytat dostatečné množství bronzu, pak jsme pro vás připravili tipy na oblasti s nejkrásnějšími plážemi v Chorvatsku.

Istrie

Písčitá pláž Bijeca v Medulinu je doporučována především rodinám s malými dětmi. Chcete navštívit „perlu“ Kvarneru? Zajeďte se opalovat na Rabac a užijte si krystalově čisté moře s bílými písčitými plážemi. Ani s Porecem neuděláte chybu, neboť jeho symbolem jsou čisté pláže a zátoky s početnými ostrovy, stejně jako mnoho sportovních zařízení. Také Umag vám nabídne dostatek příležitostí k aktivním prázdninám. Mezi nejpěknější pláže na Vrsaru patří Vrsar, Valkanela a Koversada.

Kvarner

Baška Voda vám nabídne přesně to, co od pláží očekáváte – čistotu a romantiku. Rajska plaza na Rabu se řadí mezi nejlepší rodinné pláže Chorvatska. Chystáte se na Lošinj? Nevynechejte slunečný záliv s pláží Vespera lokalizovanou v harmonii se zelení. Důvodem, proč se každoročně do Mosenicke Dragy vrací tolik turistů, jsou jistě její dvě úžasné pláže. Pobřeží Cirkvenice nabízí milovníkům slunění 8 kilometrů písčitých i oblázkových pláží.

Severní Dalmácie

V severní Dalmácii nevynechejte pláž Zaton, která je známá pro svou průzračně čistou vodu. Pokud milujete romantiku a stín pinií, zajeďte do Soline na tamní písčito-oblázkovu pláž. V Novalje patří mezi nejkrásnější a nejatraktivnější pláže Zrće. Je celosvětově známá pro svou letní zábavu. Také Slanica má idylickou písčitou pláž a nelze vynechat ani Bibinje zátoky, které mají krásné a velké pláže, které jsou jedním z největších lákadel této oblasti.

Jižní Dalmácie

Mezi nejkrásnější pláže Jaderského moře patří bezesporu Zlatni Rat. Klasikou je také Makarska, město známé pro své písčité i oblázkové pláže. Hledáte ostrov s azurově čistým mořem a plážemi ukrytými v romantických zálivech? Vydejte se na Pakleni. Stále teplé a čisté moře a překrásný výhled a nejznámější pláž Banje – to jsou atraktivity, které každoročně lákají na ostrov Lokrum spousty turistů.