Už vás přestalo bavit to neustálé opalování se a polehávání na pláži – navíc když už se nudí i vaše děti? Nejlepší nápad je prostě na jeden den úplně změnit lokalitu – prostě vypravit se na celodenní výlet.

Kam s dětmi? Přeci na oslí farmu!

Již zdálky uvidíte tuto oblíbenou turistickou atrakci – nachází se kousek od Zadaru, směrem k ostrovu Pag. Jistě nepřehlédnete maketu oslí hlavy, která je umístěna na stožáru. Parkování je zde zařízeno u většího stavení, kde vás již přivítají slepice, králíci a další domácí zvířata.

Krmení oslíků

Největší zábava pro děti je bezpochyby krmení zvířat. Za poplatek asi 10 Kn si zde můžete zakoupit misku kukuřice a už se jenom vydat k ohradě s oslíky. Při krmení je ale třeba být ale opravdu opatrní, jelikož jsou velice zvědaví a hlavě – pořád hladoví. Nicméně, nemusíte se bát nasypat si kukuřici do dlaně a nechat oslíky, aby si krmení vzali. Nebojte se – nekousnou ani vás, ani vaše děti. Ty si rozhodně užijí ten shon, jak se oslíci sbíhají, když vidí, že nesete jejich oblíbenou pochoutku.

Pokud natrefíte na majitele, je velká pravděpodobnost, že budete poctěni ochutnávkou a přednáškou o oslím mléce. Vesměs je toto mléko velice zdravé – říká se, že dokonce nahrazuje i mléko mateřské.

Vesnička Ljubač

Pokud jste se již dosyta oslíků nabažili, stačí jet trochu dál, asi dvacet kilometrů. Přijedete do malé vesničky Ljubač, která se nachází na břehu mořské zátoky. Vychutnáte si zde skvělý oběd v restauraci, pizzerii či se můžete dokonce ubytovat v penzionu, abyste si mohli její krásy vychutnat i další den. Parkovat můžete právě u tohoto penzionu či přímo u moře. To se vyznačuje jemným pískem jak na pláži, tak i ve vodě.

Pokud máte děti, opravdu neváhejte a udělejte si tento příjemný výlet, na který nezapomenete ani vy.