Dugi Otok je místo plné nezkažené krásy přírody. Pokud hledáte ideální lokaci na poklidnou dovolenou, tak Dugi Otok je vaším rájem. Malé ostrůvky ve zdejší přírodní rezervaci vás nenechají chladnými. Za podívanou stojí i jezero Mir se slanou vodou a kousek od něj písečná zátoka Sakarun.

Dlouhý ostrov si vás získá

Dugi Otok znamená „dlouhý ostrov“. Ostrov se rozprostírá na pásu širokém 4 km a dlouhém 43 km. Hlavní charakteristikou tohoto ostrova jsou strmé kopce a útesy. Na severní straně najdeme velké množství vinic a pastvin pro ovce. Nejvyšším místem ostrova je vrchol Vela Straža, který je nejvyšším místem ostrova.

ostrov dugi otok

Kde se ubytovat

Nejčastěji se turisté ubytovávají v Sali, které se nachází na jihovýchodním pobřeží. Tato oblast nabízí skvělé možnosti ubytovaní v soukromí. Další volba většinou padá na vesnici Božava, která vám nabídne skvělou atmosféru přímořského letoviska. Pokud se chcete vyhnout turistické špičce, naplánujte si dovolenou na Dugi Otok mimo první tři týdny v srpnu. V tuto dobu sem totiž proudí davy italských turistů, kteří ostrov Dugi Otok milují.

Zajímavosti a aktivity na Dugi Otok

Ostrov nabídne poskrovnu historických památek. Všechny však mají své kouzlo a rozhodně stojí za to, že navštívit. Jako první můžete vyrazit ke kostelu sv. Marie, který byl vystaven v 15. století. Hlavním tahákem jsou renesanční malby a dřevěný oltář. Skvělou aktivitou během dovolené, je potápění. To si můžete vyzkoušet na souostroví Kornati. Ve zdejších průzračných vodách se nachází množství jeskyní.

dugi otok chorvatsko

Kurzy potápění jsou tak ideální možností, jak poznat zdejší přírodu i z jiného úhlu. Pro milovníky celodenních výletů, jsou zde připraveny výlety lodí. Ať už toužíte po klidné plavbě nebo chcete zakusit rybářský život, Dugi Otok vám tohle vše nabídne. Stačí si vybrat po čem nejvíc toužíte.

ubytování Makarská
Levné ubytování Dugi Otok