Dubrovnik je přístavní město rozkládající se v jižní části Dalmácie, na úpatí pohoří tvořeného vápencem. Toto místo v sobě kombinuje kulturní a historické památky, nádherné pláže, zátočiny a zákoutí, jež omývají tyrkysové vody Jaderského moře.

V minulosti se jednalo o místo, jehož prosperitou byl vždy námořní obchod. Město se nachází na seznamu UNESCO.

Pokud se vydáte do jeho historického centra, můžete zde spatřit ohromné hradby, jejichž součástí je i 15 věží a několik pevností. Tyto hradby obepínají celé historické jádro města a dokonce patří mezi velmi cenné památkové komplexy jihovýchodní části Evropy. Stará část města je výhradně pěší zónou. Milovníci seriálu Hra o trůny jistě poznají některé části města, jež se v seriálu objevily jako kulisy.

Možnosti ubytování

Ubytovat se můžete v některém z početných hotelů či hotelových komplexů, které se ve městě nacházejí. Nejvíce jich naleznete západním směrem od staré čísti města. Hledáte-li ubytování luxusního charakteru, pak se zaměřte na hotely i v jižní části města.

Též se nabízí možnost ubytování v soukromí nebo v kempu. Pro nenáročné cestovatele je pak k dispozici také hostel.

Dubrovnické letní hry

Tyto hry patří mezi největší a zároveň velmi důležitou kulturní akci, jejíž tradice je velmi dlouhá. Konají se zde pravidelně během letních měsíců již od poloviny minulého století. Tento kulturní festival je zaměřen na hudební a divadelní představení. Spatřit zde můžete velké množství světově proslulých umělců se svými vystoupeními. Na své si přijdou milovníci divadla, opery, tance a literatury. Oficiální zahájení her provází písně, tance a ohňostroj. Kulturní akce můžete navštívit nejen v sálech, ale také v kostelech, klášterech či ambitech paláců.