Pobřeží Chorvatska, a to jak pevninské, tak i to ostrovní, je poměrně rozsáhlé a nabízí tak velké množství míst, kde můžete trávit svoji zaslouženou dovolenou. Na své si přijdou jak milovníci nicnedělání, tak i rodiny s dětmi. Pokud stále ještě váháte nad tím, kterou pláž si pro svoji dovolenou vybrat, nechte se inspirovat našimi tipy.

Makarská riviéra – Brela

Toto oblíbené letovisko v oblasti Střední Dalmácie se pyšní krásnými a kvalitními plážemi. Mezi oblíbené se řadí Punta Rata, která získala ocenění Modré vlajky. Ta je zárukou kvality a čistoty.

Ostrov Brač – Bol

Jestliže zavítáte na tento ostrov, rozhodně si nenechte ujít letovisko Bol. Zde se nachází proslulá pláž Zlatni Rat. Je to pláž oblázkového charakteru a její trojúhelníkový roh se otáčí podle větru a mořských proudů. Vzhledem k tomu, že patří mezi nejkrásnější a nejvyhledávanější pláže, je v letních měsících v obležení.

Ostrov Krk – Baška

Zde můžete zavítat na jednu z nejdelších pláží. Je tvořena částečně pískem a částečně směsí oblázků a písku. Tato pláž je vhodná i pro rodiny s malými dětmi, neboť se zde nachází celá řada atrakcí. Vypůjčit si můžete jak šlapadala, tak i lehátka nebo slunečníky. Nejen děti uvítají tobogán. Nejmenším je pak určeno dětské hřiště a občerstvení nabízejí místní kavárny a restaurace.

Ostrov Pag – Čista Plaža

Pláž tvoří směs oblázků a písku, avšak vstup do moře je pozvolný. Nedaleko pláže se nachází parkoviště a na pláži můžete využít půjčovnu šlapadel. Občerstvení je možné si zakoupit v plážovém baru. Nedaleko pláže se nachází známé letovisko Mandre, kde je celá řada ubytovacích možností.

Ostrov Rab – letovisko Lopar

Pokud do Chorvatska vyrážíte s malými dětmi, pak je letovisko Lopar, které proslavila Rajska plaža, tou správnou volbou. Vstup do moře je zde dokonale pozvolný a hloubka je až ve větší vzdálenosti od pevniny. Pláž je tvořena jemným pískem. Pláž se pyšní oceněním Modrá vlajka.