Chorvatské pobřeží lemované stovkami ostrovů patří k těm nejkrásnějším místům pro jachting v celé Evropě. Přesvědčte se sami! Důvodů je hned několik. Patří mezi ně dlouhé a členité chorvatské pobřeží, které lemuje velké množství ostrovů a ostrůvků. Můžete se nechat unášet na klidném moři, v krytu ostrovů, nebo se vydat na moře otevřené. Chorvatsko má dokonale vybavenou jachtařskou infrastrukturu, do které patří mariny, městské přístavy, bójová pole a ostrovní restaurace. Velkou výhodou jsou také malé vzdálenosti mezi zátokami a jednotlivými ostrovy. A bonusem je pak čistá a tyrkysově zbarvená mořská voda. Také jachtařská sezóna je poměrně dlouhá. Začíná na počátku dubna a končí koncem října. Jestliže patříte mezi začátečníky, můžete si pronajmout jachtu i s lodivodem.

Oblíbená jachtařská střediska

Mezi vyhledávané regiony patří Trogir, Split, Dubrovnik nebo Baška Voda. Zde má jachting dlouholetou tradici a místní mariny a přístavy mají vše potřebné i dostatečné zázemí. Velmi oblíbenou oblastí jsou i Kornatské ostrovy. Plavba mezi nimi je nezapomenutelným zážitkem jak pro začínající, tak i pokročilé jachtaře.

  • Istrijský poloostrov

Především jeho západní pobřeží, které je nízké, kopcovitého charakteru, patří mezi vyhledávané oblasti. Nabízí množství písčitých pláží s prohřátým mořem. Patříte-li mezi milovníky osamělých zákoutí, pak se vydejte do východní části poloostrova. Velké množství romantických zákoutí naleznete u Kvarnerských ostrovů.

  • Severní Dalmácie

Vydáte-li se do této oblasti, rozhodně si nenechte ujít její hlavní středisko – Zadar. Místní kuchyně je vyhledávanou a řadí se mezi nejzdravější, kromě toho je zařazena na seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Čeká na vás zde velké množství ostrovů, zátok a přístavů. Pokud patříte mezi vyznavače nočního života, pak si v Zadaru přijdete na své.