Oblast chorvatské Dalmácie si návštěvníci oblíbili především díky jejímu členitému pobřeží. Své místečko ideální pro odpočinek a relaxaci si tak zde nalezne každý.

Na pobřeží se setkáváme s olivovými a palmovými háji a v pozadí se rýsují vysoká pohoří, jímž dominují především borovicové lesy.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu této oblasti, vydejte se po Jadranské magistrále, která lemuje celé pobřeží a z níž se vám otevírají nádherné pohledy na mořská skaliska, majestátní pohoří, ale i starobylé vesničky.

Co Dalmácie nabízí svým návštěvníkům?

Především města, která jsou velmi zachovalá a ještě i v současné době v nich můžete spatřit výrazné prvky a kulturní zvyky benátského charakteru. Celou nádhernou scenérii pak dokresluje velké množství rybářských vesniček se zachovalými kamennými domky. K odpočinku přímo láká velké množství pláží se zátočinami a azurově modrými vodami Jaderského moře. Patříte-li mezi vyznavače turistického ruchu, pak rozhodně zavítejte do některých vyhlášených turistických destinací. Patří mezi ně Zadar, Dubrovnik, Split, Makarská nebo Šibenik. Pokud naopak toužíte po klidu, pak si pro svoji dovolenou vyberte některou z odlehlejších vesniček.

Zadar

Jedná se o největší město severní části Dalmácie a zároveň přístav rozkládající se nedaleko Jadranské magistrály. Kromě toho je to významné středisko turistického ruchu. Z místního přístavu vyplouvají lodě s důležitými náklady do bližších i vzdálenějších oblastí.

Během letního období se zde koná několik zajímavých kulturních akcí. V červenci můžete navštívit mezinárodní divadelní festival Zadar snů nebo shlédnout přehlídku divadel Zadarské divadelní léto. Velmi oblíbený je také festival pouliční kultury KalelargArt, během něhož se do ulic vtrhnou umělci, žongléři, akrobaté a kouzelníci. Festival probíhá poslední tři dny měsíce července.