Nenašli jste si dostatek času na dovolenou během letní sezóny? Ale to vůbec nevadí. Do Chorvatska se můžete vypravit i na podzim. I v tomto nádherném čase má tato oblíbená turistická destinace svým návštěvníkům co nabídnout.

Proč se vydat do Chorvatska i na podzim?

Dovolená v Chorvatsku během podzimu má hned několik výhod. Pokud patříte mezi ty, kdo nemají rádi přeplněné hotely a všude, kam se hnete, velké množství turistů, tak tomu se na podzim rozhodně vyhnete. Vzhledem k tomu, že moře je po letní sezóně stále ještě vyhřáté, určitě se v něm vykoupete. Užijete si tak odpočinek a relaxaci na téměř liduprázdných plážích. Nemusíte se bát ani o ubytování, možností je stále dostatek.

Zavítejte do některého z národních parků

Podzimní období přímo vybízí k cestování. Chorvatsko se pyšní hned několika národními parky, do nichž se můžete vypravit. Mezi ty oblíbené patří například Národní park Plitvická jezera. K vidění je zde soustava 16 jezer, která jsou propojena vodními kaskádami a vodopády, jež obklopují zalesněné kopce skalnatých masivů Velika Kapela a Plješivec.

Mezi hojně navštěvované patří také Národní park Krka. Zeleň parku obklopuje kaskády z travertinu a okouzlující vodopády. Pokud hledáte místo pro klidný a ničím nerušený odpočinek, pak je to právě park Krka.

Tipy pro vás

Jestliže patříte mezi aktivní dovolenkové vyznavače, pak můžete využít možnost cyklovýletů, jichž Chorvatsko nabízí nepřeberné množství. Ideální destinací je například oblast Istrie, kde naleznete velké množství dobře značených a udržovaných cyklistických tras. Pokud zavítáte do starobylého města Pula, můžete tak cyklovýlet spojit s návštěvou místního historického amfiteátru. Cyklisty také vítá oblast Dalmácie. Jejím srdcem je proslulé město Zadar, které nabízí velké množství zajímavostí.