Konobe Uvala, česky záliv Konobe, se vyskytuje na chorvatském pobřeží několikrát, ale většinou jde o malé nevýznamné zálivy. Pokud máme na mysli ale pláž, je jen s tímto jménem spojená pláž nedaleko městečka Punat na ostrově Krku. Uvádí se jižně 3 km, ale pokud to vezmeme od okraje k okraji, je to pouhých 1,5 km. Tím ale nechceme říci, že by se v jiných stejnojmenných zálivech nedalo koupat, ale podmínky jsou tam úplně jiné. Naše pláž je součástí velkého kempu, který je určen pro nudisty, jinak zvané naturalisty. Konobe je všeobecně uznávaný jako jeden z nejkrásnějších naturistických kempů v Chorvatsku.

Doprava

Na ostrov Krk se dostaneme snadnou po vlastní ose, a to nejen po vodní, ale i silniční. Pojedeme-li po dálnici, tak po A7 (E61) dojedeme do Rijeky a za ní na její konec, kde pokračujeme po D102 na ostrov Krk. Po D102 dojedeme do města Krk a za ním, až se dostaneme na pobřeží Punatského zálivu, odbočíme na Punat po silnici 5125. Od Puntu po 3 kilometrech odbočíme vpravo a jsme u kempu Konobe.

Podmínky

Pobřeží u kempu je dlouhé asi 1,5 km, ale nejde o jednolitý celek, ale rozeklaný pobřežní úsek. Zde najdeme dvě větší oblázkové pláže, ale lze se koupat na některé z mnoha malých a bílých pláží, které jsou však bez vybavení. Můžete si zde najít své místo ve stínu stromů, když se budete chtít skrýt před horkým sluncem. Na vyšších slunných svazích je vegetace pestřejší a lze si užít skutečnou vůni středomořské přírody.

Vybavení

Zmíněné pláže mají perfektní vybavení, od venkovních sprch a toalet, přes převlékacích kabin, po možnost pronájmu lehátek, slunečníků a šlapadel a dokonce rekreačních lodí, tedy motorových či plachetnic. Najdeme si tu i novinový stánek a obchůdek s plážovým zbožím, jsou ploutve, ručníky, plážová obuv, plovoucí matrace a podobně. Pro aktivní odpočinek, tedy sportovní vyžití je zde možnost provozovat minigolf, stolní tenis, volejbal, ale je zde i centrum potápění. Vodní taxi vás může odvézt k nejvzdálenějším plážím či jinam do okolí. Pokud jde o stravování či občerstvení, přímo na pláži je bar, je zde i restaurace, stánek se zmrzlinou, kavárna a palačinkárna.

Okolí

V nejbližším okolí pláže se nachází zmíněná osada Punat s mnohými i velmi starými památkami, kam vede 3 km dlouhý nábřežní promenáda. Můžeme si ale vyjít na stráně nad pláží, kudy vedou tzv. cesty pastýřů, kde pak můžeme obdivovat příjemné výhledy na okolní moře i pevninu. Dostaneme se do výšky třeba 504 m nad mořem.