Pláže na ostrově Crveny otok se dnes berou jako jeden celek. Ovšem jde o dvou ostrov St. Andrea a Maškin. Ty jsou propojeny úzkým mostem, a jak se říká, jde o skutečný ráj na Zemi, a to nejen v podmínkách pro rekreanty, ale i pro přírodu.

Doprava

Na Rudý ostrov se lze dostat lodí z centra Rovinje, kde je malý přístav, ale také si lze pronajmout člunem (vodní taxi) či připlout soukromou lodí. Jízda na ostrov trvá pouhých 15 minut a loď z přístavu během sezony odjíždí každou hodinu. Pro soukromé kotvení je určen menší přístav.

Podmínky

Různorodé pláže Červeného ostrova nabízejí vícero možností k příjemné relaxaci v oblasti Rovinje a nabízejí prostředí jako romantické, tak i vhodné pro rodiny s dětmi. Pláže jsou většinou skalnaté, na jižní straně ostrova hojně navštěvované, naopak více klidu najdeme v západní části ostrova. Pláž je dlouhá oblázková a jinde na skalnatých částech s betonovými deskami. Většina pláží má skalnaté zátoky pokryté keři.

Vybavení

Pláže jsou vybaveny půjčovnami třeba lehátek, slunečníků, šlapadel, ale dá se zde hrát volejbal, tenis, minigolf, jezdit na vodních lyžích, ale bude se líbit i potápění v oblasti sv. Jakuba, kde jsou vhodné potápěčské lokality a zázemí potápěčského střediska. Samozřejmostí zde jsou plážové bary, restaurace, stánek se zmrzlinou, kavárna, novinový stánek, prodejna potravin a smíšeného zboží či nezbytné sprchy, toalety a převlékací kabinky. Na tuto veřejnou výbavu je bohatší východní strana Sv. Andreje, na jeho západní straně jsou pláže skalnaté a vhodné pro ty, kteří rádi skočí do moře, kde lze najít klidný koutek. Na ostrově Maškin jsou nejnavštěvovanější pláže, které se nacházejí v blízkosti snack baru na jižní straně.

Okolí

V nejbližším okolí pláže se nachází několik dalších menších ostrůvků, ale i na pevnině jsou místa určená pro vaši návštěvu. Třeba na špici nejblíže k Červenému ostrovu místo Ruža vjetrova. Na ostrově samém si lze prohlédnout mimo jiných zbytky předrománského klášterního kostela z 9. století zastavěné do novější budovy sídla rodiny Hutterottů. Tato rodina si ostrov koupila v roce 1891 a přeměnila ho v úžasný park, který můžeme i přes novější zásahy obdivovat dodnes. Po celé ploše jsou upravené stezky mezi borovicemi, které je oddělují od pláží a moře, a kde jsou k odpočinku postavené staré dřevěné lavičky s výhledem na moře. Najdeme zde i kompletně vybavený Hotel Istra.