Dnes se při popisu nejznámějších pláží v Chorvatsku dostaneme na malý ostrov o rozloha 5,8 km2, který je vzdálený od městečka Komiža na ostrovu Visu 9 kilometrů jihozápadním směrem, od mysu Stupišće na jihozápadě Visu 4 kilometry.

Doprava

Na ostrov se dostaneme samozřejmě jen lodí, nejlépe vlastní, ale také z nejbližšího přístavu Komiža na ostrově Vis třeba vodním taxíkem.

Podmínky

Pláž je dlouhá 80 metrů a zabírá celou zadní stranu Poratského zálivu a patří k nejkrásnějším písčitým plážím na ostrově Biševo. Skrývá se pod skalnatým útesem na západní straně ostrova Biševo a nebyla zatím zasažena civilizací, není zde vodovod s pitnou vodou. Přesto zde najdeme některé základní služby, jako je veřejné WC, možnost občerstvení (bar a několik menších restaurací s místními specialitami) a ubytování v soukromých apartmánech a domech.Na ostrově Biševo se nachází 26 mořských jeskyní, které lze navštívit jen s lodí, jde zejména o Medvědí jeskyni. Ta byla prohlášena za rezervaci díky své výjimečné kráse. Největší atrakcí pro množství návštěvníků z celého světa je ale Modrá jeskyně, která se nachází na jihovýchodní části ostrova v zátoce Balun. Do této jeskyně je možno vplout uměle vytvořeným průjezdem.

Pláž Bičevo na ostrově Vis

Bičevo není jen ostrov, ale také jedna z nejvyhlášenějších pláží Chorvatska. Ta leží na ostrově Vis v obci Komiža, přímo pod stejnojmenným hotelem. Pláž je oblázková, ale dá se jít do vody i bez bot, protože jsou mořští ježci jen zcela výjimečně. Vstup do vody je pozvolný, ale v části i prudší. Tato pláž je plně vybavená, jsou zde k dispozici sprchy a převlékací box, ale i například možnost zapůjčení lehátek, minigolfu. Dále zde najdeme zde i snack bar, pizzerii pod hotelem s výhledem na pláž. Voda je zde tradičně teplá a průzračná, dokonce pokud doplavete až k bójím, stále je uvidět na dno. Celá velká pláž je vyznačena bójkami. I z vody je také nádherný pohled na celý záliv a na zalesněné skalnaté pohoří nad městem. Jen chceme upozornit, že na pláž je zakázán vstup se psi. Psovodi si ale najdou jiné pláže na ostrově.

Podmínky

Větší část pláže je oblázková, na druhé jsou kamínky menší, které místy přechází i v drsný písek, je lemovaná pásmem borovic. Pláž lemují lavičky postavené ve stínu, je zde k procházkám mnoho památek, třeba krásná kaple a zajímavá zřícenina přístavního domečku. Komiža nabízí i menší pláže přímo ve městě, ale vyplatí se dojít na opačný konec obce na pláž Kamenica s plážovým barem a trochu většími a bílými oblázky.