Pláž Astareu najdeme v malebném městečku Mlini asi 8,5 kilometrů přímou čarou jihovýchodně od středu Dubrovníku. Rozkládá se na severu Cavtatské zátoky, kterou chrání před vlnami několik ostrovů. Pláž je zde součástí Dubrovnické riviéry a své jméno nese podle Hotelu Astarea I.

Jde o moderně a dobře vybavený hotel nacházející se v nádherné mediteránské zahradě, který má 213 pokojů a 4 apartmány. Hostům zde slouží bary, restaurace, krytý bazén s ohřívanou mořskou vodou, dvorany pro schůzky, sauna, masáže, fitness, biliár, obchod a další.

Doprava

Obec Mlini leží přímo u Jaderské magistrály E65 (D8), 9 kilometrů od starého Dubrovníku, 11 kilometrů od letiště Dubrovník. Parkování je možné na odstavných plochách u silnice, k pláži je pak nutbno dojít pěšky, je to necelých 400 metrů. Letovisko Mlini má časté autobusové spojení s Dubrovníkem a Cavtatem, v létě funguje i pravidelná lodní linka.

Příroda

Pláž je dlouhá asi 50 metrů, je oblázková, částečně betonová a je vhodná pro děti. Voda je zde mělká, maximálně 2 metry. Z pláže je nádherný výhled na otevřené moře a v něm na ostrůvky Supetar, Mrkan a Bobaru. Na pláži jsou ostrůvky zeleně (borovice), kde lze nalézt i stín v největších vedrech. U hor sem stékají potoky, které kdysi poháněly zdejší mlýny a nyní zavlažují zdejší bohatou floru.

Vybavení

Přímo na pláži jsou sprchy a bar, je si možno půjčit lehátka a slunečníky. Protože je vedle hotel, jsou mnohé služby spojené s jeho provozem a službami, například možnost jachtingu, windsurfingu, vodního póla a lyžování, parasailingu, bowlingu a podobně. V areálu hotelu je již zmíněný bazén s mořskou vodou, venkovní bazén se sladkou vodou, stolní tenis a další využití pro pobavení sportování rekreantů.

Okolí

V nejbližším okolí pláže se nachází farní kostel sv. Hilaria (Sveti Ilarij) z 15. stol. a kaplička sv. Rocha. V oklí se nacházejí malebné scenérie se skalisky, balvany a mezi nimi menší, velmi příjemné zátoky z drobných oblázků. Krásná promenádní cesta (lungo mare) vede podél moře přes Srebreno ke Kupari.