Jak je známo, Chorvatsko je lemováno hodně členitým pobřežím a více než tisícovkou ostrovů. Nicméně, i ve vnitrozemí je toho spousta k obdivování, jako například hory, jež se rozkládají přes 40% celého státu.

Velebit

Jedná se o nejdelší pohoří, které je současně i nejvýznamnější v celé zemi, jež odděluje náhorní plošinu Lika a jadranské pobřeží. Největší ze všech hor, které tvoří celé pohoří, je vrchol Vaganski, který měří 1758 metrů nad mořem. V tomto pohoří jsou zřízeny dokonce dva národní parky, a to NP Severní Velebit a proslulý park Paklenica. V tomto pohoří dokonce najdeme i nejhlubší propast v celém Chorvatsku – Lukova jama, jež je díky své hloubce 1392 metrů zařazena na 9. místo nejhlubších propastí na světě.

Biokovo

Tohle nejvyšší pobřezí Jadranu je hojně navštěvováno turisty hlavně díky své blízkosti od moře a stejně tak pestrým výskytem zajímavých rostlin a zvířat. Turisté zde mohou najít pohodlné a značené cesty, na kterých je však třeba si dávat pozor, abychom nenatrefili na jedovatou zmiji, které se tam docela hojně vyskytují.

Učka

Oblíbené turistické pohoří také díky svým cyklostezkám. V jeho lesích se hojně vyskytuje strom jedlý kaštan a v jeho centru můžeme navštívit dokonce i lázeňské město Opatija.

Kozjak

Tohle horské pásmo patří k těm nižším, které můžeme v Chorvatsku najít a leží nad Kaštelským zálivem. Jeho největší vrch nese stejné jméno a měří 779 metrů. Hřbet dosahuje délky až dvacet kilometrů, vyznačuje se tím, že je prakticky holý a směrem k moři dost strmý. Po celém pohoří jsou vedeny turistické stezky, které vás dovedou například k pozůstatkům starochorvatských kostelíků, které se nacházejí na některých vrcholcích. Směrem od východu je Kozjak oddělen Klinským sedlem od pohoří Mosor, jehož nejvyšším vrcholem je Veliki kabal s výškou 1339 metrů.