Vydáte-li se na Makarskou riviéru, první turistické letovisko, které se zde nachází, je právě Brela. Je obklopena strmými pahorky pohoří Biokovo, které ji chrání před prudkým větrem. Charakteristická jsou pro ni roztroušená skaliska, která se rozkládají po místních plážích. Svým návštěvníkům nabízí křišťálově čisté moře, pláže písčitooblázkového charakteru, které disponují potřebným zázemím, promenádu s restauracemi, obchody a plážové bary a vše potřebné pro dokonalý odpočinek. Naleznete zde i směnárny, bankomaty, poštu, banku a lékárnu.

Brelské pláže

Brela nabízí pláže v délce asi 6 kilometrů, které jsou tvořeny oblázky a pískem. Mají pozvolný vstup do moře, jsou tedy vhodné i pro rodiny s malými dětmi nebo neplavce. Jednotlivé části oddělují velké přírodní kameny. Symbolem tohoto letoviska je pak Kamen Brela – obrovský balvan nacházející se nedaleko břehu, který vytváří miniaturní ostrůvek.

Ubytování

Jestliže dáváte přednost ubytování hotelového typu, namiřte své kroky do severní části města. Zde se nacházejí hotely rozmístěné v rozlehlých hájích tvořených převážně borovicemi. Chcete-li se ubytovat v soukromí, pak se vydejte do jižní části letoviska. Jihovýchodní část nabízí ubytování v soukromí, bezprostředně vedle moře.

Výlety a aktivity

Jestliže si chcete užít i něco jiného, než pouze pláž a sluníčko, vydejte se na lodní výlet na ostrov Brač. Jedná se o celodenní výlet spojený s fishpiknikem. Cílem výletu je ostrovní pláž Zlatni Rat, která patří mezi nejznámější. Bude-li vám přát štěstí, cestou vás doprovodí skotačící delfíni.

Milovnici vody a adrenalinu by si rozhodně neměli nechat ujít rafting na řece Cetině, který je organizovaný z výchozího bodu ve městě Omiš. Vše potřebné zajistí místní agentura a vy se tak můžete těšit na nevšední zážitek.