Ze severozápadní části je Brela první letovisko na Makarské riviéře. Nachází se v mírném svahu pod strmým pohořím Biokovo, které tak zmírňuje letní parna.

Letovisko je po mnoho let známé jako jedno z nejkrásnějších turistických center ve Střední Dalmácii a to především díky přírodní kráse, možnostem sportovního vyžití, nádherným plážím i kvalitě ubytování. Většina hotelů se nachází uprostřed lesů tvořených přímořskými borovicemi.

Pláže a sportovní aktivity

Pláže patří v této oblasti k nejkrásnějším. Rozkládají se podél celého letoviska a propojují je pobřežní chodníčky vedoucí stínem pinií. Jsou tvořeny drobným oblázky a pískem a obklopují je stinné lesy. Podél pobřeží vytvářejí řadu zátok s malebnými skalisky. Pláž Punta Rata se pyšní Modrou vlajkou (mezinárodní ocenění čistoty pláží). Přírodní oblázková pláž Dugi Rat vás okouzlí přírodním úkazem – kamenem v moři, který se stal symbolem Brely.

kamen_brela_03

Chcete – li trávit dovolenou nejen odpočinkem, letovisko nabízí spoustu možností. Věnovat se můžete cyklistice (kola lze zapůjčit), surfingu, plachtění, rybaření, volejbalu nebo můžete zkusit rafting na řece Cetině. Máte – li zájem o nějaký výlet, z Brely jsou pořádány lodní výpravy na nedaleké ostrovy za potápěním. Zajímavé a lákavé jsou také vyjížďky lodí s prohlídkou mořského dna.

Na celodenní výlet na dva blízké ostrovy – Brač a Hvar (okouzlí nádhernou atmosférou a stavbami různých architektonických stylů) se můžete vydat třeba dřevěnou lodí tradiční chorvatské výroby, která má kapacitu 90 cestujících. Pro milovníky krásy moře a typické dalmatské atmosféry jsou pořádány fish picnicky, na nichž lze ochutnat místní kvalitní vína, rybí speciality a poslouchat dalmatskou hudbu. Vyzkoušet můžete jízdu na banánu, seskok padákem či jízdu na vodních skútrech. Jste – li příznivci pěší turistiky, můžete se vydat do horských oblastí pohoří Biokovo. Kulturní nadšenci jistě uvítají návštěvu některého z rybářských večerů či koncertu nebo slavnosti, které jsou pořádány v rámci Brelského kulturního léta.

640px-sunset_in_brela

Brela – to je čisté jaderské moře, oblázkové pláže, vůně borových lesů a spousta krásných zážitků.