Ostrov Brač je chorvatským ostrovem ležícím v Jaderském moři. Tento ostrov se nachází blízko Splitu. Rádi byste na Brač vyrazili na dovolenou či alespoň na výlet a hledáte inspiraci, co na tomto ostrově objevit? Máme pro vás několik tipů.

Brač

Ostrov Brač na délku měří přibližně 40 km a délka pobřeží čítá na 180 km. Nemusíte se tedy bát, že by zde byla nouze o malebné pláže a romantické plážičky. Na Brač se přitom dostanete za necelou hodinu jízdy trajektem ze Splitu.

Supetar

Toto město je skvělou volbou pro osoby, které zajímá historie, jsou fascinováni středověkými památkami, pozůstatky z dob Římanů a jinými stopami z naší minulosti. Malebné jsou i zdejší kamenné uličky. Pro aktivní návštěvníky je dobrou volbou i stezka pro pěší turisty, například cestu olivových hájů Maslinovi puti či gurmánskou stezku Dolčevita.

Bol

Až na druhém konci ostrova naleznete Bol, který je od Supetaru vzdálen asi 40 minut jízdy autem. Toto místo proslulo především krásnou pláží Zlatni rat. Nad touto pláží se tyčí nejvyšší vrch jadranských ostrovů Vidova hora. Na ni můžete vyrazit pěšky i autem.

Sutivan

Krásné pobřežní městečko, které opravdu vypadá jako vystřižené z pohlednice. Toto město a jeho okolí můžete projet na kole. Nachází se zde totiž tři cyklistické stezky. Po cestě uvidíte nejen okouzlující scenérie, ale také mnohé staré kostely, projedete se olivovými háji a poznáte krásu Brače. Pro milovníky zvířat je jako stvořený Park prirode Sutivan, který je vzdálen asi 2 km od města Milna.

Milna

Tato rybářská vesnice se nachází na západním pobřeží ostrova Brač. Projděte se po místním pobřeží a objevte mnoho kaváren, restaurací, kde můžete ochutnat tu pravou středomořskou kuchyni. Užijete si zde také zátok, kde můžete zkusit šnorchlování.