Nechce-li se vám putovat až na samotný jih Chorvatska a zároveň chcete zažít dovolenou, na kterou se nezapomíná, vydejte se do severní Dalmácie, konkrétně do středně velkého přístavního městečka Biograd na moru, jež je zdejším centrem nejen turistiky.

Biograd na moru

Dominantou Biogradu na moru je jeho přístav /

Biograd na moru je situován mezi města Zadar a Šibeník v Pašmanském průlivu, který je sevřen zálivy Soline a Bošana. Centrum města se rozprostírá na malém poloostrůvku, který lemuje dlouhá promenáda. Biograd na moru má okolo 6 000 stálých obyvatel, v období letní sezony je zde však minimálně jednou tolik turistů z celého světa.

Biograd na moru nabídne několik pláží a spoustu všestranného vyžití

Biograd na moru má několik pláží, najdete zde takové, kde je hlava na hlavě, ale na své si mohou přijít i milovníci romantických zákoutí. Asi nejznámější a nejvyhledávanější zdejší pláží je písečná pláž Soline. K dalším potom patří pláže Bošana, Dražice, Crvena Luka nebo Kumenat. Pokud by vás nebavilo pouze lenošení a vyhřívání se u moře, můžete se oddat i adrenalinovým vodním sportům, či třeba těm klasickým. Biograd na moru je ideálním místem k pěší turistice, cyklovýletům, golfu nebo tenisu.

Biograd

V Biogradu najdete plno skvělých míst ke koupání /

Ani večer nemusíte chodit spát. Večerní život je tu opravdu velice bohatý. Na promenádě vás čeká nespočet beachbarů, kaváren či cukráren. Taktéž ve městě se nebudete nudit. Vydejte se třeba na nákupy suvenýrů!

V Biogradu se můžete ubytovat v soukromých apartmánech, které se nachází v podstatě po celém městě. Samozřejmostí je kemp nebo i několik hotelových komplexů. Počasí je zde stálé a přeje po celou sezonu, která je i přesto, že jde o severní letovisko, poměrně dlouhá!

ubytování biograd
Levné ubytování Biograd na moru