Pokud vyrážíte do Chorvatska a patříte-li mezi milovníky aktivní dovolené a rušných letovisek, pak vyrazte na Makarskou riviéru do centra Baška Voda, které se se rozprostírá na dalmatském pobřeží. Je to místo, které je vhodné i pro rodiny s malými dětmi. Pro ně jsou nachystané upravené pláže s pozvolným vstupem do moře.

Možnosti ubytování a stravování

Na své si zde přijde jak náročná klientela, tak i turisté méně nároční. Ubytovat se můžete v některém z dokonale vybavených hotelových komplexů nebo v apartmánech.

Pokud nemáte zajištěné stravování, můžete vyzkoušet některou z restaurací, kterých je ve městě velké množství. Některé jsou ve městě, ale občerstvení se nabízí i na pláži. Objednat si zde můžete pizzu, ale i speciality chorvatské kuchyně, mezi něž patří také ryby a plody moře.

Aktivity

Pláže jsou zde nádherné a moře čisté, velmi často však bývají přeplněné. Pokud si chcete vychutnat odpočinek v klidu, vydejte se za město.

Patříte-li mezi ty, kdo neradi jen lenoší u vody, můžete si v některé z místních půjčoven zapůjčit kolo nebo moped a vydat se na prohlídku okolí. Další možností je lodní výlet nebo výlet autobusem. Po místní promenádě se také můžete vypravit do nedaleké Brely. Odměnou vám pak bude místní vyhlášená pláž.

Na své si přijdete i v případě sportovních aktivit. Můžete si zde zahrát tenis, házenou, stolní tenis, minigolf. Samozřejmostí jsou také vodní sporty. Celá řada možností čeká i na vyznavače alpinismu a horských túr.

Velmi vítaným zpestřením je také letní festival Baškovoško ljeto, který probíhá během celé turistické sezóny na místní promenádě. Můžete zde vidět vystoupení velkého množství lidových pěveckých sborů, oblíbených populárních skupin. V rámci festivalu můžete také zavítat na některý z rybářských večerů či další zajímavé akce.