Když se řekne městečko Omiš a zejména řeka Cetina, mnoha lidem se vybaví právě adrenalinové sporty. Tato řeka je tím známá a kdysi bylo toto povodí obávaným pirátským hnízdem. Cetina ústní do moře pod skalními stěnami a nádherná přírodní scenérie, kaňony, skalní stěny a bohatá vegetace je něco, co vám uhrane. A když k tomu přidáte ještě adrenalinové sporty a trochu toho nebezpečí a vzrušení, vyjde vám neobyčejný zážitek, který si zamilují zejména milovníci sportu a adrenalinu. Chcete vyzkoušet spoustu věcí, které se na řece Cetině dají provozovat? Kayaking je jedním z dalších extrémních a adrenalinových vodních sportů, které si můžete vyzkoušet na vlastní kůži.Kayaking s přáteli

Odvozuje se od slova kajak, což je malé plavidlo, které pochází ze severských zemí a za pomoci pádla se pohání po vodě. Nejčastěji jej používali Eskymáci a to k dopravě a také k lovu. Dnes už jde jen o jeden ze sportů, který se provozuje na vodě. Účastníte-li se výletu na řece Cetině, pak dostanete k dispozici kajaky, které jsou koncipovány pro 2 – 3 účastníky a řídíte se instrukcemi průvodce. Není třeba speciální výstroj, jen krátké kalhoty, plavky, tričko, sandály a ideálně rezervní oblečení. S sebou zabalte ručník, krém na opalování, zbytek výstroje vám bude zapůjčen. Opět můžete využít dva stupně obtížnosti.

Kajaky I-II

Přibližně ujedete necelých deset kilometrů, kdy se plavíte divokým kaňonem řeky Cetiny. Během plavby posloucháte pokyny průvodce, nemusíte se bát, všechno vám bude vysvětleno. V ceně je startovné, půjčení kajaku, vybavení, průvodce a také pojištění.

Kajaky II-III

Na tomto stupni poplujete asi sedm kilometrů, celá plavba trvá asi dvě až tři hodiny. V některých místech je kaňon hluboký 40 – 100 metrů, což tento výlet řadí do vyššího stupně. Opět je v ceně půjčení kajaku, pojištění, vybavení a podobně.