Letní letovisko přímořské Živogošće se rozkládá na Makarské riviéře mezi Makarskou a Drvenikem. Jeho uspořádání je tak trochu netypické neboť jej tvoří tři oddělené osady – Porat, Mala Duba a Blato, jež jsou od sebe vzdáleny asi 1,5 kilometru.

Podél nádherného pobřeží se táhnout pláže a zátoky lemované pěšinkami s borovicemi, olivovníky a vinohrady. Nad celou oblastí se mohutně vypíná pohoří Biokovo. Ubytovat se můžete v hotelu, soukromých apartmánech nebo v autokempinku.

Pláže najdete ve všech oblastech a jsou typické pro Makarskou riviéru – drobné oblázky a hrubý písek. Několik se jich nachází přímo v Živogošće, na další můžete zavítat v přilehlých osadách. Kromě toho lze navštívit některou z menších pláží, které se ukrývají mezi borovicemi. Slunit se můžete také na skalnatých plážích, které vám poskytnou soukromý. Pokud patříte k příznivcům naturismu, určitě si zde najdete své místo.

Blato

Poklidná prázdninová osada je tvořena několika apartmány, restaurací, obchodem a samozřejmě tu nesmí chybět ani domy místních obyvatel. Na jižní části pobřeží se nacházejí kempy, kde si můžete zahrát tenis. Dominantou Blata je malý, ale malebný přístav lemovaný palmami. Z obou stran je obklopen oblázkovými plážemi. Na severu je dlouhá pláž, kterou bychom mohli považovat za hlavní. Toto letovisko si oblíbili především ti, kteří nevyhledávají rušná místa, ale ocení klid a nádhernou okolní přírodu.

zivogosce-blato_houses_-_panoramio

Mala Duba

Tato osada je sice ze všech tří nejmenší, ale dala by se označit za nejmalebnější. Je protkána nádhernými plážemi s pozvolným vstupem do moře. Na místních plážích se mísí písek s bílými oblázky a procházka po nich prospěje i vašim chodidlům. Nepotřebujete zde ani boty do vody. Po únavném koupání a procházkách můžete využít odpočinek v příjemném stínu vzrostlých borovic, které lemují celé pobřeží. Najdete zde i obchod s potravinami, restauraci, kavárnu a stánek se zmrzlinou.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nabídka výletů

Omrzí – li vás lenošení na pláži, můžete se vydat prozkoumat blízké okolí. Přímo se nabízí návštěva přírodního parku Biokovo. Další možností jsou celodenní lodní výlety na nedaleké ostrovy Hvar, Korčula nebo Brač. Jejich součástí bývá i fishpiknik na lodi. Za přírodními krásami se také můžete vydat i do vzdálenějších míst. Asi 40 kilometrů od Živogošče je nádherná delta řeky Neretva nebo Bačinská jezera.