Jedná se o největší přístav oblasti Istrie, který se rozkládá v jižní části istrijského poloostrova. Kromě toho se město řadí mezi nejstarší v této oblasti. Již římští kolonisté oceňovali bezpečnost místního přístavu, díky čemuž začali město rozvíjet.

Dominantu historické částí města představuje starořímský amfiteátr, který také sloužil jako bojiště gladiátorů. V současné době se zde koná celá řada významných koncertů a festivalů.

Turistická vybavenost města

Nejen do Puly míří návštěvníci za odpočinkem. K tomu Pula nabízí nádherné pláže lemované borovými lesíky, kavárničky a taverny s příjemnou atmosférou. Také příroda je v okolí Puly nádherná. Zavítat můžete do národního parku, který se nachází na ostrovech Brijuni. Další možností je chráněná krajinná oblast v okolí mysu Kamenjak.

Pula je také město s velmi čilým dopravním ruchem. Naleznete zde mezinárodní letiště, centrální nádraží a také přístav, z něhož se dostanete velmi snadno i do Benátek.

Co se ubytování týká, tak nejvíce možností se nachází v jihozápadní části města. Naleznete zde hotely, hostely i kempy. Pokud dáváte přednost ubytování v soukromí, to je možné v novějších vilách a domcích, které se nacházejí na předměstí.

Zavítejte do místního akvária

Akvárium se nachází na poloostrově Verudela a funguje již velmi dlouhou dobu. Je umístěno ve starobylé rakousko-uherské pevnosti v jižní části města, ve vzdálenosti asi tří kilometrů od centra. Je zde umístěno 60 různě velkých nádrží, v nichž můžete spatřit velké množství různých druhů ryb i bezobratlých živočichů. Akvárium své návštěvníky seznamuje s mořskými organismy obývajícími severní i jižní části Jadranu, tropická moře, ale i evropské řeky jezera. Pokud se vydáte na střechu budovy, naskytne se vám dechberoucí pohled nejen na Pulu, ale také na jižní cíp Istrijského poloostrova.