Pokud se vypravíte do chorvatské Dalmácie, můžete zde navštívit, kromě jiného, i město Dobrovník. Jedná se o významný přístav, který díky své poloze funguje po celý rok jako lázeňské středisko. Vzhledem k tomu, že v těchto místech slunce svítí velké množství času, stává se také vyhledáváním centrem turistického ruchu. Také je to centrum bohatého kulturního i společenského ruchu. Svým návštěvníkům nabízí návštěvu divadla, symfonického orchestru, muzea a galerie. Pravidelnou kulturní akcí, která se zde koná pravidelně každým rokem je Letní festival během kterého město hostí divadelní soubory, hudebníky a další umělce nejen z Chorvatska, ale také ze zahraničí.

Do města se dostanete nejen po silnici, ale nedaleko něj se nachází také mezinárodní letiště a do města míří také mezinárodní trajektové spoje.

Město pro turisty

Město je rušným turistickým střediskem, které svým návštěvníkům nabízí ubytování v luxusních hotelových komplexech i v soukromých apartmánech. Na své si přijdou také vyznavači kempování. Kemp se nachází v městské části, nedaleko pláže.

Koupání je možné hned na několika plážích, povětšinou písčitých a oblázkových. Některé nabízejí také betonové plošiny. Pláže jsou dostatečně vybavené restauracemi a kavárnami a také nabízejí různé atrakce nejen na souši, ale i na moři.

Na své si přijdou také milovníci sportovních aktivit, především fotbalu, tenisu nebo potápění. K dispozici je také jachtařská přístav.

Tipy pro volný čas

Jestliže nepatříte zrovna mezi vyznavače lenošení na pláži, můžete navštívit některé z místních muzeí – námořní, etnografické nebo kulturně-historické. Podmořský život vám přiblíží mstní akvárium. Na celodenní vlet se lze vydat třeba na Elafitské ostrovy, jejichž návštěvu nabízí některé místní agentury. Na ostrovy také míří místní lodní linky.