Pláž Kosirinu najdeme na ostrově Murter na okraji zálivu necelých 3,5 kilometrů jihovýchodně od města Murter. Jde o nádhernou oblázkovou pláž, která je ideálním místem k rekreaci, zejména těch, kteří hledají útěk z hluku měst a velkých rekreačních středisek. Pláž Kosirina je považována za jednu z nejkrásnějších pláží Chorvatska, navíc s krásným výhledem na Kornatské ostrovy a ostrůvek Škojić.

Doprava

Na ostrov Murter se nemusí cestovat jen lodí, dostaneme se sem po mostě i s vlastními auty. Z dálnice A1 (D27) sjedeme na exitu 20 na silnici D59 na její konec nedaleko Dubravy kod Tisna. Křižovatku zde přejedeme rovně a po silnici D121 se po mostě u Tisna dostaneme na ostrov Murter. Pak již jedeme asi 3,5 kilometru směr město Murter na odbočku vlevo, kde po 400 metrech jsme již při pobřeží zálivu Kosirina. Pokud chceme přímo na pláž, pokračujeme stále rovně a cesta končí v lesíku nad pláží.

Podmínky

Vlastní pláž je dlouhá 500 metrů, kdy obepíná jižní výběžek pevniny, který záliv tvoří. Ale na obě strany pak běží stále pobřeží vhodné ke koupání, takže celý úsek pak má víc než jeden kilometr, ale přesto můžeme jít stále dál a hledat další pláže. Pláže tu nejsou široké, stromoví (borovice) zasahuje vcelku blízko k moři, takže tu najdeme dostatek stánu při největších vedrech. Pláž je z menší části písková, oblázková či štěrkovitá, ale zejména v okrajích a pak pokračováních na obě strany skalnatá. Pláž má pozvolný přístup k moři, proto je vhodná i pro rodiny s dětmi. Část pláže na západní straně je oddělená pro nudisty, ovšem při větší návštěvnosti se stává, že hranice mezi naháči i textiláky není přesně stanovená.

Vybavení

Pláž má dětské hřiště s houpačkami a tobogány, které potěší ty nejmenší. Vedle hřiště se nachází restaurace, kde se lez občerstvit studenými nápoji a objednat si některé tradiční jídlo. Na pláži jsou i dva plážové bary. Pro zájemce je zde možnost potápění, ovšem s tím, že u břehů kvůli velké návštěvnosti podvodní život skoro zmizel, ale i tak se tu dá obdivovat bohatství a nádhera mořského světa. V kempu najdeme další množnosti k dalším různým aktivitám, které nejsou pouze pro hosty kempu. Jde například o stolní tenis, jízda na koni, plachtění a podobně.

Okolí

V nejbližším okolí pláže se nachází krásný, i když napůl divoký kemp, kde jsou dvě občerstvení, stánek s potravinami a nová recepce. Pro milovníky památek připomeneme, že v Murteru najdeme vedle římských památek také kostely z 18. století, o to víc je zajímavá pevnost z časů Rakouska. Stejně tak historické stavby najdeme i ve stejně vzdáleném městě Jezera.