Máte rádi výzvy a nové věci, které si rádi splníte? Nebaví vás dovolená u moře, kde se budete jen tak flákat, ležet na pláži, pod palmami, plavat v moři, dopřávat si místní dobroty, to není nic, co by vás naplňovalo? Chcete žít aktivním životem i na dovolené? Poznávat místní kulturu, lidi nebo se učit něčemu novému, co možná někdy využijete? Milujete moře a chcete něco, co můžete spojit? Na dovolené si můžete dopřát například také kurz jachtingu, přesněji řečeno, kapitánské zkoušky! Chtěli jste být vždy těmi, kteří se plaví, drží v ruce kormidlo, řídit velkou jachtu a mít moře a všechno okolo pod kontrolou?

Kapitánem na lodi

Snili jste už v dětském věku, že budete mít loď a na ní budete kapitánem nebo kapitánkou? Pak si určitě udělejte tento skvělý kurz a jednoduše si tak splníte svůj dávný sen. Existují školy jachtingu, kde se pečlivě seznámíte se vším, co se okolo bude dít. Může se na moři objevit problém? Co dělat, když se objeví situace „muž přes palubu“? Jak se chovat během bouřky nebo velkých vln? To všechno a mnohem víc se v kurzu jachtingu dozvíte a na závěr můžete získat kapitánské zkoušky!

Jaký je takový kurz?

Záleží na tom, jaký kurz zvolíte. Určitě doporučujeme nechat si poradit, popřípadě dbát na certifikáty. Existují přímo české jachtařské školy, které pořádají kurzy. Kapitánský průkaz získáte po úspěšném absolvování kurzu jachtingu, obvykle trvá týden a po jeho složení můžete vést rekreační plavidlo na moři i oceánu. Jeho cena se pohybuje přibližně od dvanácti tisíc, jsou to různé kurzy. Některé zajišťují ubytování a stravu, ty jsou samozřejmě dražší. Jiné jen instruktora, přístavní poplatky, povolení k plavbě, pohonné hmoty. Následně si můžete sami pronajmout jachtu, kterou budete také řídit.