Díky úchvatným plážím, dramatickým západům slunce a přístavům lemovaným palmami, nemělo Chorvatsko o romantiku nouzi nikdy! Dnes si představíme pět nejlepších měst, kde zažijete klid a pohodu se svou drahou polovičkou. Jedná se o Dubrovník, Lošinj, Záhřeb, Hvar a Rovinj.

Slíbili jste si věrnost celý život, máte po svatbě a láká vás vyrazit do míst, kde to neznáte? Chorvatsko se dost změnilo a v nedávné době zde vyrostlo spoustu butiků, hotelů, lázeňských středisek a vynikajících restaurací.

Pokud se jedná o načasování, nejlepší je naplánovat líbánky mimo hlavní sezónu, např. na jaře nebo na začátku podzimu. S řadou vzpomínek se manželé vrací i z prosincových líbánek, ač je to velmi netradiční doba, ale je to tak.

Dubrovník

Jde-li o středomořskou romantiku, nic nepřekoná Dubrovník. Úchvatné a krásné město, dramaticky situované a svůdné, zajišťující taktéž nádherné podnebí. Jestliže se však toužíte po staroměstských uličkách procházet téměř sami, doporučujeme vám vyjít hodně brzy ráno nebo naopak pozdě večer.

V horké letní sezóně jsou uličky téměř neprůchodné. Dubrovník se může také pochlubit jedinečnou piknikovou službou, která je zárukou požitkářského zážitku. Oblíbená je i procházka mezi skrytými stěnami King’s Landing – parádní záležitost.

Lošinj

Několik chorvatských destinací se změnilo stejně jako Lošinj. Během několika málo let se proměnil ze dvou a půl hvězdičkového rodinného resortu na pětihvězdičkové luxusní sídlo. Nejoblíbenější turistickou atrakcí Lošinje je Apoksiomen (řecko – římská socha nahého sportovce), což značně přispívá k smyslné přitažlivosti ostrova.

Záhřeb

Toto evokující chorvatské hlavní město láká svým kavárenským životem, moderním designem a obchody s dorty. Snímky ze svatby pořiďte před kostelem svatého Marka, je to populární místo. Ideálně je vzít se tu v prosinci. Je totiž domovem jedné z nejlepších adventních scén v Evropě s butikovými víny a gurmánským jídlem. Parky a náměstí oživuje hudební scéna.

Hvar

Magnet pro celebrity a pořádání párty. Tipem pro vás je prozkoumání pláží Uvala, Dubovica a Grebišće. Můžete si pronajmout soukromý motorový člun, abyste si užili ostrovy a navštívili skryté jeskyně, tajemné zátoky a kouzelnou Modrou jeskyni.

Rovinj

První dojem vás bude mást obrazem francouzské riviéry nebo italského ligurského pobřeží. Je to nepochybně tradiční město se starou čtvrtí dlážděných uliček a věží. Je tu plno lahodných vínových a koktejlových barů. Vynikající místní restaurace se předhánějí servírováním ryb, krevet, lanýžů a ústřic na talíře.